Maltepe Çocuk Psikoloğu

Çocuk psikolojisi modern ülkelerin tamamında son derece önemli bir konudur ve erken yaş psikolojisi okulda ve okul dışında düzenli olarak takip edilir. Ergenlik problemleri bu noktada tek sorun olarak tanımlanmaz. Çocuklar dünyayı kavramaya başladıkları anda, yorumlaya ve içinde bulunma sürecinde bazı sorunlar yaşamaya başlarlar. Bu son derece olağan durum, elbette üstesinden gelinmeyecek bir durum değildir. Maltepe Çocuk Psikoloğu olarak verdiğimiz hizmetler kapsamında, çocukların erken yaş sorunları ile ilgileniyor ve bunların birer problem olmasının önüne geçmeye yardımcı oluyoruz. 

Çocukların olağan psikolojik sorunlarının yanı sıra kalıtsal bazı sorunların da aşılması için çocuk psikoloğu size yardımcı olabilir. Örneğin, disleksi gibi günlük hayatı etkileyen sorunları aşabilir ya da etkilerini azaltabilirsiniz. 

Çocuklarınızı kendileri ile baş başa bırakmak veya sorunları kendi yöntemlerinizle aşmaya çalışmak olağan dışı sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle tüm okullarda rehberlik servisleri bulunur ki, uzmanlar tarafından terapi ve tedavi desteği sunulmasını bu birimler de onaylamaktadır.

Çocuklarınızın olağan dışı davranışları olması halinde sorunu yok saymak yapabileceğiniz en yanlış harekettir. Bundan çekinmek veya utanmak ise bu sorunun örtbas edilmeye çalışılması sonucunu doğurur ve yine faydasızdır. Bunun yerine uzmanlarla iletişime geçebilir ve sorun aşılması yönünde destek alabilirsiniz. 

Maltepe uzman çocuk psikologları olarak çocuk-anne-baba üçgeni içinde gerçekleştirilen görüşmeler ve çocuğa uygulanan testler neticesinde, çocuğun bireysel gelişimi ve karşılaşılan problemlere gerçekçi ve uygun konulan tanılarla, yeni sorunlara yol açmadan çözüme yönelik terapiyle ve anne-babalara yönelik farkındalık yaratma, daha zinde ve sağlıklı zihinlere giden yolda, uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz. Modern çağın getirdiği zihinsel yorgunlukların üstesinden gelmeniz, uzman bir psikolog gözetiminde daha kolay ve etkili bir yöntemdir.

Çocuklarda pek çok farklı mental problem ortaya çıkabilir. Çocuk Psikolojisi uzmanları bu alanda yetkin kişilerdir ve sizin bu sorunlarla baş edebilmenize yardımcı olurlar.

Sık Karşılaşılan Çocukluk Çağı problemleri

-Disleksi

-Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

-Özgüven Sorunları

-Davranış Bozuklukları

-Tırnak yeme, Parmak emme

-İnatçılık

-Altını ıslatma

-Yeme Bozuklukları

-Kardeş Rekabeti

-Fobiler

Ve daha pek çok sorun olarak uzayan bir listedir. Çocuğunuzun tam olarak neyi olduğunu çevrenizden öğrenmeye çalışmayın ve mutlaka uzmana danışın.

Çocuk Psikolojisi

Doğumdan ergenliğe kadar uzanan yolculukta çocuklarımızın sadece fiziksel değil: duygusal, bilişsel ve sosyal gelişimini yakından mercek altına alan Maltepe uzman çocuk psikologları olarak, profesyonel hizmet anlayışıyla toplumumuzda hala tabu olarak kabul edilen ‘psikoloğa gitmek’ anlayışını yıkmak istiyoruz. Sevgili anne ve babalar: ebeveyn olarak her sorunla kendi başınıza ilgilenemezsiniz, çözümü basit bir sorun kartopu gibi büyüyerek içinden çıkılmaz bir hale gelmesin. Ergenlik sonrası dönemde hasır altı edilen basit sorunlar daha büyük davranış bozukluklarına ve çocuğun toplumla entegrasyonuna son derece zararlı bir etki yapar. Her çocuk sağlıklı, mutlu, sosyal ve sorunsuz bir hayat yaşamayı hak ediyor. Çocuklarınıza yapacağınız en büyük yatırım bir Maltepe uzman çocuk psikoloğuna danışmaktır.

Neden Psikoloğa gitmelisiniz?

Bir uzman psikoloğa danışmak için çocuğunuzda herhangi bir davranış bozukluğu sergilemesi ya da bir sorun yaşanması gerekmez. Maltepe uzman çocuk psikologları olarak çocuklarımızın 0-6 yaş döneminde bilişsel ve davranışsal gelişimini bir uzman gözünden değerlendirmek için düzenli aralıklarla psikoloğa götürmenizi salık veriyoruz. Bu sayede çocuğunuzun gelişimini, davranışlarının eğilimini uzman kadromuzun tecrübesiyle erkenden farkederek, etkin ve verimli bir şekilde, daha sağlıklı bir şekilde yeni sorunlara yol açmadan çözümünü sağlayabilir ve bilinçli olarak yönlendirebilirsiniz. Çocuğunuzun güçlü ve zayıf yönlerini keşfedebilir ve bu parametrelere uygun şekilde onunla iletişim kurmayı öğrenebilirsiniz. Farkında olmadan yaptığınız hataları keşfedebilir, sadece çocuğunuzun değil, ebeveyn olarak topyekün ailenizi keşfe çıkabilirsiniz.

Anne Ve Babalar Çaresiz Değilsiniz!

Maltepe Uzman çocuk Psikologları olarak çocuğunuzun, çocukluk dönemini sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için çocuğunuzdan ziyade siz anne ve babalarımızı eğitmenin daha etkili ve sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünüyoruz. Her ne kadar günümüzde çocuk psikolojisi ailelerin daha da bilinçlendiği ve önem verdiği bir alan olsa da, çocuklarıyla sorun yaşayan anne babalar psikoloğa gitmek için tereddüt yaşamaktadırlar. Çünkü sorunu kendi yöntemleriyle çözebileceklerini düşünür ve bu yolda uğraş verirler. Nihayetinde son çare olarak psikoloğa danışırlar. Maltepe uzman çocuk psikologları olarak çocuğunuzun kişiliğinin %80 oranında oluştuğu çocukluk döneminde telafisi mümkün olmayan tahribatlar yaratmadan, çok geç olmadan bir Maltepe uzman çocuk psikoloğuna danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzman desteği hayatınızı iyileştirir

Eğer çocuğunuzun davranışlarında herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız ya da bir problem olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, çocuğunuzla yaşadığınız problemlerle başa çıkamadığınızı, çocuğunuzun davranışsal ve bilişsel yönden daha mutlu olmasını istiyorsanız, psikolojik destek almanın vakti gelmiş demektir. Yılların tecrübesiyle, Maltepe Uzman Çocuk Psikologları kadromuzla yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, biz her zaman yanınızdayız. Yaşadığınız sorun ne olursa olsun, çocuğunuza veya kendinize ve topluma yabancılaşmayın, çözümsüz olduğuna inandığınız problemlerin içinden bizimle çıkmanız mümkün. Maltepe Çocuk Psikoloğu arayışınıza uzman kadromuz ile karşılık veriyoruz. Protokollere uygun biçimde tedavi ve terapi desteği almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın